Pottawatomie County Junior Livestock Show

Swine show wraps up

AOB

Class 1

1st — Carson Hyde, Bethel FFA, AOB

2nd — Jenny Branson, Tecumseh 4-H, AOB

3rd — Lily Privett, Macomb 4-H, AOB

4th — Kylee Jim, McLoud 4-H, AOB

5th — Ryleigh Reeser, Bethel 4-H, AOB

6th — Kruz Shirey, Tecumseh FFA, AOB

Class 2

1st — Linsey Batterton, Tecumseh FFA, AOB

2nd — Josey Moore, Dale FFA, AOB

3rd — Austin Sack, Tecumseh FFA, AOB

4th — Seth Jackson, Bethel FFA, AOB

5th — Madison Bickel, McLoud 4-H, AOB

6th — Kortni Smith, McLoud FFA, AOB

7th — Abby Rowan, Earlsboro 4-H, AOB

Class 3

1st — Kyler Shirey, Tecumseh FFA, AOB

2nd — Keren Batterton, Tecumseh FFA, AOB

3rd — Taylor West, Tecumseh FFA, AOB

4th — Ashton Mosco, McLoud FFA, AOB

5th — Olivia Cope, Macomb FFA, AOB

6th — Camron Muskett, Asher 4-H, AOB

7th — MaKyna Higdon, McLoud 4-H, AOB

Class 4

1st — Gracie Little, McLoud 4-H, AOB

2nd — Brody Little, McLoud 4-H, AOB

3rd — Abby Nunley, Tecumseh FFA, AOB

4th — Caeden Shirey, Tecumseh FFA, AOB

5th — Olivia Cope, Macomb FFA, AOB

6th — Jaxson Reynolds, Shawnee FFA, AOB

7th — Creighton Conley, McLoud 4-H, AOB

Class 5

1st — Baylee Weeks, Tecumseh 4-H, AOB

2nd — Riley Logsdon, Tecumseh FFA, AOB

3rd — Gavyn Morgan, McLoud 4-H, AOB

4th — Morgan Barron, McLoud FFA, AOB

5th — Houston Little, Tecumseh FFA, AOB

Class 6

1st — Blake Weeks, Tecumseh 4-H, AOB

2nd — Avery Short, Asher 4-H, AOB

3rd — Madisyn Morgan, McLoud 4-H, AOB

4th — Brittney McBroom, Wanette FFA, AOB

5th — Tanner Stephens, Tecumseh 4-H, AOB

Breed Champ AOB

Linsey Batterton, Tecumseh FFA

Rsv Breed Champ AOB

Baylee Weeks, Tecumseh 4-H

Chester

Class 1

1st — Maci Flowers, Tecumseh 4-H, Chester

2nd — BreAnna Luman, Asher 4-H, Chester

3rd — Mason Martinez, Bethel FFA, Chester

Class 2

1st — Keren Batterton, Tecumseh FFA, Chester

Breed Champ Chester

Keren Batterton, Tecumseh FFA

Rsv Breed Chester

Maci Flowers, Tecumseh 4-H

Duroc

Class 1

1st — Gracie Little, McLoud 4-H, Duroc

2nd — Dalton Brown, Asher FFA, Duroc

3rd — Kenna Lee, Bethel 4-H, Duroc

4th — Mykala Luman, Asher 4-H, Duroc

Class 2

1st — Linsey Batterton, Tecumseh FFA, Duroc

2nd — Whitlee Davis, Tecumseh FFA, Duroc

3rd — Brody Little, McLoud 4-H, Duroc

4th — Skyler Owen, Wanette FFA, Duroc

5th — Jesse Moore, Macomb FFA, Duroc

6th — Morgan Barron, McLoud FFA, Duroc

7th — Alyssa Bassett, Bethel 4-H, Duroc

Class 3

1st — Riley Logsdon, Tecumseh FFA, Duroc

2nd — Connor Anthony, Pott Co 4-H, Duroc

3rd — Maycee Spain, McLoud FFA, Duroc

4th — Easton McDaniel, McLoud 4-H, Duroc

Class 4

1st — Karlee Higdon, McLoud 4-H, Duroc

2nd — Kortni Smith, McLoud FFA, Duroc

Breed Champ Duroc

Riley Logsdon, Tecumseh FFA

Rsv Breed Duroc

Connor Anthony, Pott Co 4-H

Hamp

Class 1

1st — Nate Thompson, Tecumseh FFA, Hamp

2nd — Colton Gilbert, Macomb FFA, Hamp

3rd — Sierra Smith, Tecumseh 4-H, Hamp

4th — Hazel Smith, Tecumseh 4-H, Hamp

5th — Chance Sheppard, Dale FFA, Hamp

Class 2

1st — Kiley Kirkwood, Tecumseh FFA, Hamp

2nd — Taylor West, Tecumseh FFA, Hamp

3rd — Maycee Spain, McLoud FFA, Hamp

4th — Megyn Alls, McLoud 4-H, Hamp

5th — Brody Little, McLoud 4-H, Hamp

6th — Tyler Blankenship, Macomb FFA, Hamp

7th — Kylee Jim, McLoud 4-H, Hamp

8th — Jesse Moore, Macomb FFA, Hamp

9th — Madisyn Morgan, McLoud 4-H, Hamp

Class 3

1st — Jaxon Kuhn, Tecumseh FFA, Hamp

2nd — Daylan Moore, Tecumseh FFA, Hamp

3rd — Colby Snyder, Dale FFA, Hamp

4th — Casi Pitchford, Tecumseh FFA, Hamp

5th — Chasidy Vickery, Tecumseh FFA, Hamp

6th — Austin Sack, Tecumseh FFA, Hamp

7th — Creighton Conley, McLoud 4-H, Hamp

8th — Aaron Sack, Tecumseh FFA, Hamp

9th — Avery Hall, Tecumseh FFA, Hamp

10th — Madison Bickel, McLoud 4-H, Hamp

Class 4

1st — Connor Anthony, Pott Co 4-H, Hamp

2nd — Whitlee Davis, Tecumseh FFA, Hamp

3rd — Seth Jackson, Bethel FFA, Hamp

4th — Casi Pitchford, Tecumseh FFA, Hamp

5th — Blaine Cope, Macomb FFA, Hamp

6th — Baylee Weeks, Tecumseh 4-H, Hamp

7th — Anna Pratt, Bethel FFA, Hamp

8th — Mike St. Clair, Bethel FFA, Hamp

9th — Alyssa Bassett, Bethel 4-H, Hamp

Class 5

1st — Laney Riggle, Asher FFA, Hamp

2nd — Corbin Snyder, Dale FFA, Hamp

3rd — Maci Flowers, Tecumseh 4-H, Hamp

4th — Luke Snyder, Dale 4-H, Hamp

5th — Jenny Branson, Tecumseh 4-H, Hamp

6th — Easton McDaniel, McLoud 4-H, Hamp

7th — Ryleigh Reeser, Bethel 4-H, Hamp

8th — Dakota Perdue, Dale 4-H, Hamp

Class 6

1st — Zane Walker, McLoud FFA, Hamp

2nd — Easton Flowers, Tecumseh 4-H, Hamp

3rd — Heartly Snyder, Dale 4-H, Hamp

Breed Champ Hamp

Jaxon Kuhn, Tecumseh 4-H

Rsv Breed Hamp

Connor Anthony, Pott Co 4-H

York

Class 1

1st — Jacey Kuhn, Tecumseh FFA, York

2nd — Josey Moore, Dale FFA, York

3rd — Rebecca Brown, Bethel FFA, York

4th — Katie Perdue, Dale 4-H, York

Class 2

1st — Ethan Shirey, Tecumseh FFA, York

2nd — Gavyn Morgan, McLoud 4-H, York

Class 3

1st — Baylee Weeks, Tecumseh 4-H, York

2nd — Ashalee York, Tecumseh FFA, York

Breed Champ York

Baylee Weeks, Tecumseh 4-H

Rsv Breed York

Jacey Kuhn, Tecumseh FFA

Cross

Class 1

1st — Riley Logsdon, Tecumseh FFA, Cross

2nd — Makayla Hunter, McLoud FFA, Cross

3rd — Rebecca Brown, Bethel FFA, Cross

4th — Kade Miller, Macomb FFA, Cross

5th — Mykaya Luman, Asher 4-H, Cross

6th — Karleigh Wood, Tecumseh FFA, Cross

7th — Adam Sack, Tecumseh FFA, Cross

8th — Anna Pratt, Bethel FFA, Cross

9th — Anna Pratt, Bethel FFA, Cross

10th — Carson Hyde, Bethel FFA, Cross

Class 2

1st — Kylee Akehurst, Tecumseh FFA, Cross

2nd — Davis Jeffcoat, Tecumseh FFA, Cross

3rd — Davis Jeffcoat, Tecumseh FFA, Cross

4th — Nate Thompson, Tecumseh FFA, Cross

5th — Tori Williamson, Bethel FFA, Cross

6th — Olivia Cope, Macomb FFA, Cross

7th — Gracie Little, McLoud 4-H, Cross

8th — Corbin Snyder, Dale FFA, Cross

9th — Mike St. Clair, Bethel FFA, Cross

10th — Houston Little, Tecumseh FFA, Cross

Class 3

1st — Adam Sack, Tecumseh FFA, Cross

2nd — Bryson Martin, Asher FFA, Cross

3rd — Keren Batterton, Tecumseh FFA, Cross

4th — Dawson Arnett, Tecumseh FFA, Cross

5th — Tyler Blankenship, Macomb FFA, Cross

6th — Easton McDaniel, McLoud 4-H, Cross

7th — Laney Riggle, Asher FFA, Cross

8th — Colton Gilbert, Macomb FFA, Cross

9th — Heartly Snyder, Dale 4-H, Cross

Class 4

1st — Chasidy Vickery, Tecumseh FFA, Cross

2nd — Blaine Cope, Macomb FFA, Cross

3rd — Max Reynolds, McLoud FFA, Cross

4th — Abby Rowan, Earlsboro 4-H, Cross

5th — Lauren Bentley, McLoud FFA, Cross

6th — Kylee Akehurst, Tecumseh FFA, Cross

7th — Shane Blankenship, Macomb FFA, Cross

8th — Mike St. Clair, Bethel FFA, Cross

9th — Madison Bickel, McLoud 4-H, Cross

10th — Dason Sheppard, Dale 4-H, Cross

11th — Cord Belshe, Dale FFA, Cross

Class 5

1st — Maci Flowers, Tecumseh 4-H, Cross

2nd — Connor Anthony, Pott Co 4-H, Cross

3rd — Jacob Nunley, Tecumseh FFA, Cross

4th — Ethan Phillips, Tecumseh FFA, Cross

5th — Tanner Stephens, Tecumseh 4-H, Cross

6th — Kenna Lee, Bethel 4-H, Cross

7th — Bryson Gregg, Asher FFA, Cross

8th — Gavyn Morgan, McLoud 4-H, Cross

Class 6

1st — Ryanne Abbot, Tecumseh FFA, Cross

2nd — Blake Weeks, Tecumseh 4-H, Cross

3rd — Macy Phillips, Asher FFA, Cross

4th — Casi Pitchford, Tecumseh FFA, Cross

5th — Mason Martinez, Bethel FFA, Cross

6th — Josey Moore, Dale FFA, Cross

7th — MaKyna Higdon, McLoud 4-H, Cross

8th — Dakota Perdue, Dale 4-H, Cross

Class 7

1st — Blake Weeks, Tecumseh 4-H, Cross

2nd — Easton Flowers, Tecumseh 4-H, Cross

3rd — Macy Phillips, Asher FFA, Cross

4th — Avery Hall, Tecumseh FFA, Cross

5th — Ryan Gregg, Asher 4-H, Cross

6th — Blaine Cope, Macomb FFA, Cross

7th — Madisyn Morgan, McLoud 4-H, Cross

Class 8

1st — Paden Thomas, Dale FFA, Cross

2nd — Kylee Jim, McLoud 4-H, Cross

3rd — Skyler Owen, Wanette FFA, Cross

Class 9

1st — Seth Jackson, Bethel FFA, Cross

2nd — Masen Stiles, Tecumseh FFA, Cross

3rd — Luke Snyder, Dale 4-H, Cross

Breed Champ Cross

Maci Flowers, Tecumseh 4-H

Rsv Breed Cross

Blake Weeks, Tecumseh 4-H

Grand Champion Swine

Jaxon Kuhn, Tecumseh 4-H

Rsv Grand Swine

Maci Flowers, Tecumseh 4-H

Sr Showmanship

Josey Moore, Dale FFA

Int Showmanship

Nate Thompson, Tecumseh FFA

Jr Showmanship

Connor Anthony, Pott Co 4-H